FETHIYE-KEKOVA-FETHIYE MAVİ TUR

380.00€

FETHIYE-KEKOVA-FETHIYE 8 Gün - 7 Gece MAVİ TUR, Fethiye başlangıçlı, ölüdeniz-kelebekler vadisi-kaş-Kekova Tekne Turu,

Rezervasyon

8 Gün - 7 Gece Mavi Tur .Daha önce mavi tur yapmadıysanız veya kendi gurubunuzu oluşturup özel tekne kiralamak yerine, yaz sezonu boyunca düzenli olarak her hafta yapılan Ege ve Akdeniz kıyılarında mavi turlar için hazırlanmış en çok tercih edilen ve en beğenilen  mavi yolculuk rotalardan birini seçerek başlayabilirsiniz. Fethiye-Kekova-Fethiye rotası en çok tercih edilen ve dolayısı ile en popular olanıdır. Farklı ülkelerden gelmiş insanlar aynı güverteyi paylaşıp kolayca yeni arkadaşlıklar kurabilir, tur boyunca sosyal etkinliklerin bir parçası olabilir. Doyasıya eğlenip, araç ile gitmenin mümkün olmadığı doğa harikası yerleri görebilirsiniz. Fotoğraf meraklısı iseniz, bu rotada en güze kareleri yakalayabilirsiniz, bu bir gün batımı, gün doğuşu olabileceği gibi, teknede yapılan sosyal eğlencelerden çıkan bir kaç güzel karede olabilir. Gece dilerseniz güvertede yıldızlar altında uyuyabilir, sabahın ilk ışıkları ile kendinizi tertemiz sulara bırakabilirsiniz.

Fethiye- Kekova- Fethiye - 8 Gün 7 Gece Mavi Tur

1.Gün: FETHİYE

Fethiye Limanı'nda saat 15.30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı'nda yapılır. Antik Anadolu medeniyetlerinden biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehirlerden biri olan bu güzel Şehrin isminin, Apollon'un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Şehrin Telmessos – daha sonra Makri ve Meğri olarak değişen isimleri en son 1914'te uçağı düşen ilk Türk hava şehitlerinden Fethi Bey'in anısına Fethiye olarak değiştirilmiştir. Kentin güneyindeki kayalıklara oyulmuş kaya mezarları ile şehrin çeşitli noktalarında yer alan lahit mezarlar antik çağdan günümüze ulaşabilmiş eserlerdir. Kaya mezarlarından en ünlüsü ve en görkemlisi hiç şüphesiz Kral Amyntas'ın mezarıdır. Son yıllarda müzenin yaptığı kazılarda ortaya çıkarılan tiyatro kalıntısı, şehir merkezinde yer almaktadır.

2. Gün: ÖLÜDENİZ– GEMİLER ADASI

Siz kahvaltınızı yaptıktan sonra tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Turumuz Ölüdeniz'e hareket ile başlar. Yüzme molası ve öğle yemeği için Ölüdeniz'e demirlenir. Bir sonraki durak Gemiler Adası'dır. Akşam üzeri Gemiler Adası'nda yürüyüş yapılabilir ve tepedeki Bizans İmparatorluğu dönemimden kalma Aya Nicola (Aziz Nikolas) Klisesi ziyaret edilebilir. Akşam yemeği ve geceleme ise Gemiler Boğazı'nda yapılacaktır.

3. Gün: YEŞİLKÖY– KAŞ

Sabah Yedi Burunlar'ı rahat geçebilmek için erken saatlerde hareket edilir. Kalkan yakınlarındaki Yeşilköy Koyu'nda kahvaltı ve yüzme molası verilip, daha sonra Kaş'a hareket edilir. Kaş Limanı'na demirleme yapılır. Eski bir Rum kasabası olan Kaş'ta gezinti yapma ve gece hayatını tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Likya'nın önemli kentlerinden olan Kaş, Roma Dönemi'nde önem kazanmış ve Bizans Dönemi'nde Piskoposluk merkezi olmuştur. Kaş, ilçeyi çevreleyen antik öneme ait kentler ve tarihsel değerler açısından zengin bir mekândır.

4. Gün: KEKOVA– TERSANE– ÜÇAĞIZ

Kahvaltıdan sonra Likya'nın batık şehri Kekova'ya hareket edilir. Roma döneminden kalma bir tersane ve Bizans dönemi klisesinin görülebileceği Tersane Koyu'nda öğle yemeği ve yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Üçağız Koyu'nda demirlenir.

5. Gün: SİMENA– DEMRE– GÖKKAYA

Kahvaltıdan sonra Antik Likya'nın en güzel fotoğraflarından birini çekmek için Kaleköy'e (SİMENA) demirlenir. Öğle yemeği ve yüzme molası için Demre'ye gidilir. Çayağzı Koyu'ndan opsiyonlu olarak karadan düzenlenebilen, Bizans Dönemi'nde yaşayan çocukların, yoksulların ve gemicilerin koruyucusu sayılan Piskopos Noel Baba ve bir Likya kenti olan Myra Harabeleri gezisine katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için ise Gökkaya Koyu'na demirlenir.

6. Gün: LİMAN AĞZI– HİDAYET KOYU– FIRNAZ KOYU

Sabah erkenden yola çıkılır ve kahvaltı yolda servis edilir. Eğer hava şartları müsait ise Kabutaj Plajı'nda yüzme molası için demirlenir ve sonrasında Liman Ağzı Koyu'nda yine yüzme molası verilir. Öğle yemeği Hidayet Koyu'nda servis edilecektir. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fırnaz Koyu'na demirlenir.

7. Gün: KELEBEKLER VADİSİ– TURUNÇ PINARI KOYU – SAMANLIK KOYU – FETHİYE

Sabah erken saatlerde Turunç Pınarı Koyu'na doğru hareket edilir. Eğer yolda hava şartları müsait ise, Kelebekler Vadisi'nde yüzme molası verilir. Öğle yemeği için Turunç Pınarı Koyu'na demirlenir. Daha sonra Samanlık Koyu'na demir atılır ve yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme için ise Fethiye Limanı'na dönüş yapılır.

8. Gün: FETHİYE

Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

* Not : Tur Programı hava ve deniz koşullarına göre kaptan  ve/ veya firmamız tarafından değiştirilebilir, tehir veya iptal edilebilir.  

FİYAT DETAYLARI
•Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve AVRO cinsindendir.
•Tek kişi farkı (Single Supplement) % 60'tır.
•Turlarımızda çocuk indirimi uygulanmaz. 12 yaşından küçük çocuklar tekneye kabul edilmez.

FİYATA DAHİL OLANLAR
• Tam pansiyon konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı (kek-bisküvi servisi) ve akşam yemeği.
• Liman masrafları ve çıkış işlemleri.
• Seyir belgesi ve gerekli işlemler için gemi acente masrafları.
• Palamar ücretleri.
• Mürettebat servisi.
• Kullanma suyu.
• Dizel ve benzin giderleri.
• Temiz nevresim ve banyo havlularının temini. (Plaj havlusu dahil değildir).
• Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı. (Maske, palet, şnorkel, olta takımları vb.)
• Yat sigortası. (Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.)
• K.D.V.
• Yunan Adaları programlarında;
*Yabancı kara sularında tekne ile ilgili tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
*Yabancı kara sularında tekne ile ilgili gümrük işlemleri ve masrafları.

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR:
• Alkollü, alkolsüz içecekler ve şişe suyu ücretli olarak yat barından temin edilir.
• Tur güzergâhındaki ören yeri giriş ücretleri, müze girişleri ve opsiyonel kara turları.
• Yunan adaları turlarındaki kişisel yurt dışı çıkış harçları ve Türkiye’deki ayakbastı ücretleri.
• Havaalanı transferleri.

2017  MAVİ YOLCULUK TUR FİYATLAR
MAVİ TUR ADI : FETHİYE-KEKOVA-FETHİYE   SÜRE : 8 GÜN 7 GECE
DÖNEM   FİYAT - KUR
DÜŞÜK SEZON NİS.MAY.HAZ 1- 15. EKİM. 380 EURO
YÜKSEK SEZON HAZ 16-30 -TEM. EYL 21-30 470 EURO
YOĞUN SEZON AĞOSTOS - EYL 1-20 500 EURO